Skip Navigation LinksÚvod > Napsali o nás > Kritiky > Divadlo M.U.T. uvede dramatizaci románu Nebe pod Berlínem
Divadlo.cz

DIVADLO M.U.T. UVEDE DRAMATIZACI ROMÁNU NEBE POD BERLÍNEM

 
Divadelní spolek M.U.T. uvede ve čtvrtek v Divadle Komedie v premiéře dramatizaci románu Jaroslava Rudiše Nebe pod Berlínem. V rámci večera diváci poznají i autora knihy, který se po scénickém čtení představí jako dýdžej.
Knihu Nebe pod Berlínem vydalo předloni nakladatelství Labyrint. Úspěšný titul se dočkal reedice i dramatizace - vysílal jej Český rozhlas Olomouc a pražské Radio 1. V německém překladu vyjde kniha letos v září jako Der Himmel unter Berlin. Některé kapitoly byly přeloženy i do polštiny. Rudiš za knihu získal v roce 2002 Cenu Jiřího Ortena.
Roadnovel o cestě za světem na konci tunelu. Učitel němčiny opouští Prahu, byt i družku a vydává se do Berlína, aby poznal svět. Světák Pancho Dirka, založil kapelu U-Bahn, zamiloval se do Katrin a vrátil zpátky. A Robo Grigorov si kdysi posteskl: „Ja ti to poviem takto – to Pražské metro, popi** underground.“
Divadlo M.U.T. je sdružení volně spolupracujících umělců - režisérů, herců, scénografů a hudebníků. Má za sebou čtyři inscenační projekty a více než desítku premiér v cyklu inscenovaných čtení současného dramatu Center Shot. Připravuje a pořádá i výtvarné a divadelní workshopy pro děti, studenty a postižené, výstavy, hostuje na festivalech doma i v zahraničí.
Po skončení představení hraje k poslechu i k tanci DJ Rudiš.
 
hrm, Divadlo.cz 11. března 2004

 
 

Klub

Divadlo Komedie, Jungmannova 1, 110 00 Praha 1, Tel: +420 224 222 484-5, pokladna: +420 224 222 734 PO-PÁ 12:00-20:00, SO-NE dvě hodiny před představením