Skip Navigation LinksÚvod > Napsali o nás > Kritiky > Pražské Divadlo Komedie zahájí 13. září projektem Ostrostřelci
ČTK

PRAŽSKÉ DIVADLO KOMEDIE ZAHÁJÍ 13. ZÁŘÍ PROJEKTEM OSTROSTŘELCI

 
PRAHA - Projektem nazvaným Ostrostřelci, letos úzce spojeným s novým českým filmem Vaterland: Lovecký deník, vstoupí 13. září do nové sezony Pražské komorní divadlo. David Jařab, režisér a autor scénáře k filmu, je totiž zároveň autorem a jedním z režisérů projektu Ostrostřelci. Petr Haas, jeden ze spoluautorů hudby k filmu, složil i hudbu, z níž inscenace vychází.
"Jde o jednu hudební skladbu, tři texty a tři režiséry," charakterizovala představení, jehož derniéra bude 16. září, produkční Lenka Studenková. Na scénáři jednotlivých částí se vedle Jařaba podíleli Miloš Štědroň junior, Petr Štědroň a Egon L. Tobiáš, dalšími režiséry byli Jan Nebeský a Tomáš Svoboda.
Podle Studenkové existují Ostrostřelci od roku 1999. První realizace se uskutečnily v Divadle Na zábradlí, v Arše a ve studiu Disk. Od roku 2002 tvoří tradiční zahájení sezony v Divadle Komedie.

Dramaturgický plán Pražského komorního divadla počítá 9. října s českou premiérou hry Thomase Bernharda U cíle v režii Arnošta Goldflama a překladu Darie Ullrichové. Účinkovat v ní budou Daniela Kolářová, Vanda Hybnerová, Saša Rašilov, Gabriela Míčová a Hynek Chmelař.
V repertoáru se objeví rovněž poprvé v Česku uvedená Schimmelpfennigova hra Předtím/Potom a také hra Elfriede Jelinekové Klára S., kterou nastuduje Tomáš Svoboda. Ve spolupráci s Prague Pocket Opera vznikne večer, sestavený ze dvou komorních oper Bohuslava Martinů: Slzy nože a Ariadna. Režisérem bude Daniel Balatka.
Světovou premiéru budou mít na pražském jevišti dramatizace Dickensova Olivera Twista z pera Zdeňka Plachého a Jiřího Šimáčka, projekt nazvaný Láska, víra, naděje?, k němuž scénář podle předlohy Ödöna von Horvátha napsali Kateřina Šavlíková a Jan Nebeský, a také Parsifal. Autorem scénáře podle stejnojmenné předlohy Wolframa von Eschenbacha byl David Jařab.
V české premiéře se v Komedii objeví inscenace hry Bash, jejímž autorem je Neil LaBute. Režisérkou bude Natálie Deáková.
 
ČTK 11. září 2004

 
 

Klub

Divadlo Komedie, Jungmannova 1, 110 00 Praha 1, Tel: +420 224 222 484-5, pokladna: +420 224 222 734 PO-PÁ 12:00-20:00, SO-NE dvě hodiny před představením