Skip Navigation LinksÚvod > Napsali o nás > Kritiky > Teatr Novogo Fronta oživí Vítkov
Mladá fronta dnes

TEATR NOVOGO FRONTA OŽIVÍ VÍTKOV

 
Rusko-český soubor Teatr Novogo Fronta zakotvil v Praze, ale české publikum si jej příliš neužije. Většinu času totiž tráví na festivalech v zahraničí. Příležitost zhlédnout nejnovější repertoár souboru nabízí ode dneška divadlo Komedie, kde až do soboty Teatr Novogo Fronta vystoupí s inscenacemi Petrouchka a Dias de las Noches. V neděli pak soubor za pomoci domácích i zahraničních hostů z Německa, Ruska, Belgie a Itálie oživí chladný prostor památníku na Vítkově.
„Národní památník na Vítkově je provokující prostor, kde je přítomný kus politické i lidské historie. Na místě, kde zbyl sarkofág po Gottwaldovi, uvedeme starší představení Fabrika ljudi, které vznikalo jako reflexe války, rozpínavosti politiky a socialismu, jenž se na nás podepsal. To je tak sugestivní spojení, že z toho mám až trochu strach,“ říká vůdčí osobnost souboru Aleš Janák. Vedle divadelníků pozval Teatr Novogo Fronta na Vítkov také muzikanty, žongléry, fotografy a filmaře. Program začne v 16 hodin a skončí prý až nad ránem.
V divadle Komedie představí soubor Petrouchku z roku 2002 - příběh básníka Petra Bogdanova, který před smrtí píše verše, aniž tuší, že jsou poslední. Bogdanov se ve vzpomínkách vrací do dětství a jeho tehdejší hračka, hadrový panáček Petruška, ožívá a snaží se bojovat za uskutečnění básníkových snů. Nejnovější inscenací souboru je Dias de las Noches, vyprávějící o dvou ruských emigrantech, hercích, kteří se připravují na výstup v laciném zábavném podniku v Buenos Aires, zatímco v ulicích se schyluje k revoluci.!
 
kol, Mladá fronta dnes 7. dubna 2004

 
 

Klub

Divadlo Komedie, Jungmannova 1, 110 00 Praha 1, Tel: +420 224 222 484-5, pokladna: +420 224 222 734 PO-PÁ 12:00-20:00, SO-NE dvě hodiny před představením